Święta tuż, tuż ...
 Z tej okazji dzieci z grupy ,,Motylków" 13.12.2016r. zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, aby wspólnie udekorować choinkę.
Cieszymy się, że udało się oderwać nasze mamy od sprzątania, zakupów oraz innych spraw i spotkać się przy choince. Nasze panie pokazały, jak z kolorowego papieru można zrobić różne ozdoby. Najważniejsze jednak było to, że to razem z mamą można się bawić, tworzyć.
W krótkim czasie zaczęły powstawać : gwiazdy, bombki z kółek, z pasków papieru, korzystaliśmy również z własnych pomysłów, a choinka nabierała blasku. W tle słychać było kolędy, które razem śpiewaliśmy. Tak się wszystkim spodobało to wspólne tworzenie , że postanowiliśmy w swoich domach zrobić ozdoby na choinkę, angażując całą rodzinę.
  Życzymy wszystkim pięknych choinek, dużo prezentów i wspólnych chwil spędzonych z rodziną! Galeria.

W różnych okresach historycznych polskie pieśni patriotyczne towarzyszyły naszym rodakom w drodze do odzyskania wolności ojczyzny. Dziś te pieśni są lekcją polskiej historii. Dlatego należy o te pieśni dbać, przekazywać i utrwalać w pamięci to, co stanowi szlachetność, piękno i wartość, to nasz współczesny patriotyzm, a zarazem hołd złożony na grobach poległych za wolność naszej Ojczyzny. W dniu 10 listopada zaprosiliśmy do przedszkola rodziców, dziadków, aby wspólnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości, w najpiękniejszy sposób, poprzez wspólne patriotyczne śpiewanie. Dzieci z grupy Jeżyków przygotowały wiele pieśni i piosenek, zaprezentowały także utwory poetyckie, wszyscy obecni włączyli sie do wspólnego śpiewu. Była to okazja do przypomnienia sobie polskiej historii oraz do refleksji nad teraźniejszością i przyszłością Rzeczypospolitej. Zapraszamy do galerii.

 

W październiku ośmioro dzieci z grupy Jeżyki z wielkim zaangażowaniem podjęło wyzwanie wykonania pracy plastycznej na konkurs pt. „Moje, Twoje, nasze chrześcijaństwo odzwierciedleniem Bożej prawdy w codziennym życiu”. Wykonawcy prac przedstawiali Miłość jaką można okazać drugiemu człowiekowi w różnych sytuacjach.

Rozstrzygnięcie konkursu wyłoniło laureatki którymi zostały: Agata F. zajęła I miejsce , a Hanna S. II miejsce.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 3 listopada w Szkole podstawowej nr 7 w Białymstoku. Prace dzieci zostały nagrodzone cennymi nagrodami,

Agatka za zajęcie pierwszego miejsca otrzymała również Puchar Wojewody Podlaskiego.

Agatce i Hani gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.