W październiku Żabki dowiedziały się jak ważne w życiu każdego człowieka jest spożywanie warzyw i owoców. Są one źródłem witamin i soli mineralnych. Dzieci utrwaliły nazwy warzyw i owoców, liczyły je, dzieliły ze względu na różne cechy (kolor, kształt), próbowały rysować czy lepić z plasteliny. Przedszkolaki zapoznały się ze zmianami jakie przynosi ze sobą jesień oraz odkryły, czym są dary jesieni. Dzieci poznały budowę drzew oraz ich niektóre gatunki, nauczyły się rozpoznawać ich liście i owoce. Miały okazję bawić się darami jesieni oraz doskonalić umiejętności liczenia. Oto zdjęcia.

zabki 2

11 października 2018 r. został zainaugurowany kolejny sezon udziału naszego przedszkola w kampanii społecznej ,,Pola nadziei". W tym roku nowe cebulki żonkili zasadziły dzieci z grupy ,,Żabki" i ,, Biedronki". Zaangażowanie było wielkie. Dzieci obiecały dbać o cebulki, aby na wiosnę móc oglądać piękne, żółte żonkile. Dzieci wiedzą,że to tylko symbol, który ma przypominać im o chorych, potrzebujących pomocy dzieciach z Hospicjum objętych opieką fundacji ,, Pomóż im". Oto kilka zdjęć.

szaszlyki3

"Owocowy jeż" - 28 września dzieci z grupy "Biedronki" robiły pyszne kolorowe desery. Była to wspaniała zabawa (co widać na zdjęciach) i nowe doświadczenie. Dzieci były dumne z efektów. Po podwieczorku każdy zjadł swój jeżowy, pełen witamin przysmak. Galeria.

szaszlyki1