W piękny, słoneczny, październikowy dzień dzieci z grupy ,,Motylków" wybrały się na wycieczkę do parku. Chcieliśmy zobaczyć, jak przyroda zmienia się jesienią. Spacerując podziwialiśmy piękne kolory liści na drzewach, już wiemy dlaczego z zielonych robią się żółte, czerwone, pomarańczowe...
Największą radość sprawiła nam wizyta pod kasztanowcami. Znaleźliśmy pod nimi ,,tysiące" kasztanów. Panie chyba wiedziały, że jest ich tak dużo, bo miały przygotowane torebki, które w krótkim czasie zapełniły się. A potem, była znakomita zabawa, układaliśmy z nich słoneczka, zwierzątka ,ludziki .
,,Dary jesieni'' zabraliśmy do przedszkola, zorganizowaliśmy jesienny kącik przyrody. Kasztany wsypaliśmy do wielkiego kosza. Teraz służą nam do zabawy i nauki. Galeria.

 

W październikowy wieczór w przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie dla rodziców z dziećmi. Wszyscy chętni, mogli tego wieczoru znakomicie bawić się, turlać , przetaczać itp. Zajęcia bazowały na teorii ruch Labana, metodzie ruchu rozwijającego W. Sherborne. Jest to świetny sposób na pogłębianie relacji z dzieckiem poprzez zabawę. Organizatorkami tego spotkania były panie Asia i Bożena z grupy ,,Motylków". Było to pierwsze spotkanie z cyklu ,,Bycie blisko". Kolejne już w listopadzie. Zapraszamy serdecznie ( liczba miejsc ograniczona). Jak się bawiliśmy zobaczcie na zdjęciach!

Jesień przyniosła nam tyle skarbów, które postanowiliśmy wykorzystać w naszych pracach. Kolorowe liście , kasztany ,żołędzie , patyczki zamieniały się motyle i inne zwierzaki. Nasza sala zamieniła się w wielką pracownię . Bawiliśmy się znakomicie. Zresztą sami zobaczcie co powstało. Galeria.